Architektura pomieszczeń loftowych
Otwarta przestrzeń, minimalistyczny wystrój, nowoczesne rozwiązania architektoniczne, czyli fenomen opustoszałych fabryk i warsztatów, które stały się kultową fantazją współczesności.
Dawniej młodzi artyści przejmowali stare magazyny, łącząc w nich swoje pracownie z miejscem do spania i odpoczynku. Obecnie, otwarte, wysokie, wielometrażowe powierzchnie są bardzo pożądane. Niemniej jednak urządzenie wnętrza loftowego jest niemałym wyzwaniem.
Jak zaaranżować dużą, otwartą przestrzeń aby uzyskać minimalistyczny styl z industrialnym wykończeniem?
Podział pomieszczeń
Lofty to pomieszczenia z otwartą, wysoką przestrzenią. Każda kolejna ściana działowa, wyodrębniająca pomieszczenie, zaburzy wizję przestronnego wnętrza.
Dobrym rozwiązaniem jest budowa antresoli , która zazwyczaj pełni funkcję sypialni. Pozwoli to na zwiększenie powierzchni użytkowej i wyodrębnienie prywatnego obszaru w mieszkaniu. Jednak niektóre pomieszczenia wymagają odizolowania od pozostałej części wnętrza. Świetnym wyborem wpisującym się w styl loftowy jest instalacja prostych w formie drzwi w naturalnych okleinach w połączeniu z czernią ościeżnic i klamek . Na powyższej wizualizacji przedstawione są drzwi DRE Standard 10 w wersji bezprzylgowej.
Skromne wyposażenie
Każdy kolejny element wyposażenia czy też nadmierna ilość mebli, będzie optycznie zmniejszać wnętrze.
Warto ograniczyć umeblowanie i akcesorium do niezbędnych przedmiotów. Pozwoli to zachować przestronność i minimalistyczny klimat lokalu. Jednak skromna ilość wyposażenia nie jest równoważna z nieciekawym szarym pomieszczeniem.
Sprzęty designerskie, geometryczne kształty i oryginalne egzemplarze przypadkowych mebli, nadadzą wyjątkowy charakter i niepowtarzalny klimat.
Drzwi Loftowe dostępne w naszym sklepie
Subtelna, stonowana kolorystyka
W pomieszczeniach loftowych na czele stoją jasne, subtelne barwy takie jak biel, szarości czy beże.
Jednak, aby nie stworzyć wnętrza pozbawionego charakteru, warto wprowadzić pojedyncze akcenty w
wykończeniu w bardziej dominujących kolorach jak czerń, czerwień lub żółć.
Surowe wykończenie
W industrialne wykończenie wnętrza idealnie wpisują się ceglane lub betonowe ściany. W tej kategorii jest wiele nowoczesnych rozwiązań wykończeniowych począwszy od prawdziwej surowej cegły kończąc na tapetach imitujących rzeczywiste materiały. Takie techniki pozwalają utrzymać pomieszczenie w surowym klimacie jednocześnie dając szerokie pole manewru przy wyborze dodatków.
Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie jako dekoracji wszelakich instalacji np. upięcie kabli elektrycznych w metalowe osłonki lub pozostawienie instalacji wodnej bez żadnej obudowy.
Kolejnym charakterystycznym elementem wystroju industrialnego jest drewno, które jest materiałem o szerokim zakresie zastosowania. Szczególną uwagę przykuwa drewno jak najbardziej sękate i nierównomierne.
Naturalne drewniane podłogi delikatnie ocieplają surowy i chłodny klimat pomieszczenia.
Postarzany drewniany mebel lub drewniane ramy okienne podkreślą prostotę i oryginalny nastrój pomieszczenia.